Results : NATIONAL YOUTH FESTIVAL 2019-2020 ALL INDIA CHILDREN ART COMPETITION – Best Presentation Awards by Sri Dharshini Kalaikoodam

CHERA’s – BEST PRESENTATION AWARD

S.No

Name of The Student

Class

Address

1

H.LARA DHARSHINI

VI

JAIRAM PUBLIC – SALEM

2

YASHWANTH.M

VI

SHREE SHARADA – BANGALORE

3

P.ROOPESH

VI

ART TEACHER B.NANAJI – CHODAVARAM

4

M.TANIYA

UKG

V.T.KRISHNA – VISAKHAPATNAM

5

S.MAHENDRA

VIII

V.T.KRISHNA – VISAKHAPATNAM

6

S.PRATYUSHA

III

KENDRIYA VIDHYALAYA – CHENNAI

7

V.ELIZABETH

IX

D.VEERAMANI – CUDDALORE

8

RAGAVAA RANJAN

I

NATHELLA VIDHYODAYA – AMBATTUR

9

K.DHANEKSHA

II

KAVI ARTS – TRICHY

10

AVAIKSHITH VASUDEVAN

V

PADMAJA ART WORLD – ADYAR

11

PEDDI.PRAHARSHITA

VIII

BHAVAN’S – HYDERABAD

12

N.S.DHANALAKSHMI DEVI

IV

BIMBA ART – CHENNAI

13

P.B.HAASHINI

UKG

E.MEENAKSHI – AMBATTUR

14

P.SWETHAA

IX

HARRITHAA ART – CHENNAI

15

SHIVANI.J

II

GR ARTS – CHENNAI

16

MADHAV.V.MANSATA

V

RASHMI AGRAWAL – BANGALORE

17

EKANTIKA PAUL

III

RAKESH PAUL – BANGALORE

18

JIYA CHANDRAPU

VIII

SAI SHARAN ART – CHENNAI

19

B.MAHA VYASH

IV

M.PRABHA -TIRUNELVELI

20

M.SANJANA

II

M.PRABHA -TIRUNELVELI

21

JOTHAM PAUL.P

II

ANNA NAGAR EAST – CHENNAI

22

PAVITHRA

LKG

COLORS OF LIFE – TAMBARAM

23

A.SUBAVARSHINI

I

SRI HAYAGGRIVAR – CHENNAI

24

A.THANISH DAARWYN

VII

MRS. P.S.MUTHULAKSHMI – THOOTHUKUDI

25

L.NITHYA

UG

MRS. P.S.MUTHULAKSHMI – THOOTHUKUDI

26

K.PRIYA VALLI

BA

MRS. P.S.MUTHULAKSHMI – THOOTHUKUDI

27

DEETYA CHAKSHANI

II

JJ ARTS & CRAFT

28

S.SHREE SANJANAA

V

USHA ELANGOVAN

29

P.SARVAAJETH

VII

PERIYASAMY – KARUR

30

RONITHA

III

ARTMATE

31

SMRUTHI SREERAM

III

SDK THE SCHOOL OF ART – CHENNAI

32

KAVI PRIYA.S

IV

P.V KUMAR – CHENNAI

33

SHRADDHA.R

VII

MEDHA ARTS – ADYAR

34

SADHANA.B

VI

PSBB- CHENNAI

35

DHRITHI KIRAN

IX

RHYTHMS – BANGALORE

36

S.S.BALA VAJRA

LKG

SIVSU ART AND CRAFT

37

DHAKSTHISRI

LKG

SIVSU ART AND CRAFT

38

S.MADHU MITHRAA

V

LEARN ART – PONDICHERRY

39

GOWTHAM SREENIVAS

III

LEARN ART – PONDICHERRY page-1

40

A.KAVERI SELVI

V

LITTLE FLOWER – CHENNAI CHERA’s

41

R.ROSHNI

III

LITTLE FLOWER – CHENNAI

42

T.ANIS FATHIMA

IV

LITTLE FLOWER – CHENNAI

43

P.MANIKANDAN

I

ANJUGAM PRIMARY SCHOOL- CHENNAI

44

R.ANUSREE

III

ANJUGAM PRIMARY SCHOOL- CHENNAI

45

P.SAAKSHI

VIII

GOVT.HIGH SCHOOL ANDARKUPPAM

46

S.SUKUMARAN

IX

GOVT.HIGH SCHOOL ANDARKUPPAM

47

SARVESH YUVARAJ

V

MEDAVAKAM- CHENNAI

48

M.SRITHAGINI

VII

K.DAMODARACHARI – Z.P.H.SCHOOL

49

SANKURI SRINIDHI

VIII

ASK ARTS & CRAFTS

50

M.KAILASH

VIII

KO FINE ART STUDIO – CHENNAI

51

PRIYADARSHINI.R

VIII

ARTIST K.M.SARAVANAN- PONDICHERRY

52

N.RISHITHA

VI

N.V.GANGA BHAVANI – VIJAYAWADA

53

T.SAKETH

VIII

HAPPY CHILD DEV – VIJAYAWADA

54

DAKSHITA.M

I

LOTUS ART & CRAFT – TRICHY

55

KAVIYA

VI

LOTUS ART & CRAFT – TRICHY

56

V.LAHARI

V

CHODAVARAM CHITHRA KALA – A.P

57

V.HEMA SRI

UKG

CHODAVARAM CHITHRA KALA – A.P

58

S.USHA

IX

CHODAVARAM CHITHRA KALA – A.P

59

P.MOHITH

VIII

ART TEACHER – SURYANARAYANA

60

P.PAVAN KALYAN

V

ART TEACHER – SURYANARAYANA

61

G.V.N.SANJANA

VII

SDKK – CHOOLAIMEDU

62

R.JEYAMANASAA

VI

SRI VANNAMAYL – NANGANALLUR

63

JOSE PHINETA

I

SRI VANNAMAYL – NANGANALLUR page-2

NOTE :

Dear Teachers & Students

National Competition Winner Award function details will be sent through post on March First week – 2020

We will be sending Participation Certificate and Best Presentation Award via post on April -2020.

We have planned to give 450 awards for the students, due to students compelling works, we have increased it as 566 awards for the students.

Kindly add this Number to your WhatsApp, without fail to receive all our notification.

  • 97 10 30 30 30 –

Please look for more awards

CHOLA’S – BEST PRESENTATION AWARD

S.NO

Name of The Student

Class

Address

1

A.AVINASH

IX

AMALORPAVAM – PUDUCHERRY

2

PRATHAM PAWAR

VI

SHREE SHARADA – BANGALORE

3

N.CHARAN TEJA

VI

ART TEACHER B.NANAJI – CHODAVARAM

4

V.NAVYA SRI

X

V.T.KRISHNA – VISAKHAPATNAM

5

VRINDA SINGHAL

X

MODERN SCHOOL – DELHI

6

A.HARUZ DEVIN

VII

ANITHA METHODIST – CHENNAI

7

D.JEMIMA

VIII

D.VEERAMANI – CUDDALORE

8

N.MANASVINI

V

NATHELLA VIDHYODAYA – AMBATTUR

9

R.SRINITHI

VI

KAVI ATRS – TRICHY

10

SHRIYA KAMALESH

IX

PADMAJA ART WORLD – ADYAR

11

D.LUKESH

III

BHARANI VIDHYALAYA – KARUR

12

K.SHANJAY

V

BIMBA ART – CHENNAI

13

E.MEENAKSHI

DFA

E.MEENAKSHI – AMBATTUR

14

R.S.SATHIYA SAINAATH

I

HARRITHAA ART – CHENNAI

15

LATHIKA SHANMUGAM

IX

GR ARTS – CHENNAI

16

PRIYAL SINGH

VII

RASHMI AGRAWAL – BANGALORE

17

R.ELAMARAN

II

OTOMATIKS CENTRE

18

N.ARSHAYA

III

ST.JEROME – MANAVALA KURICHY

19

VARUN KEATHARA

V

M.PRABHA -TIRUNELVELI

20

SAMEER

VIII

M.PRABHA -TIRUNELVELI

21

SRIVIDHYA.R

II

J.RANGANATHAN – TRICHY

22

SHI SHEERAA

III

COLORS OF LIFE – TAMBARAM

23

D.JIVVITESH

VII

SRI HAYAGGRIVAR – CHENNAI

24

K.KOKILA

BSc

MRS. P.S.MUTHULAKSHMI – THOOTHUKUDI

25

KOKILA

BA

MRS. P.S.MUTHULAKSHMI – THOOTHUKUDI

26

A.SHAHIRA

UG

MRS. P.S.MUTHULAKSHMI – THOOTHUKUDI

27

SAMARTH.A.J

IV

JJ ARTS & CRAFT

28

S.SMITHA

XI

USHA ELANGOVAN

29

S.KASTHURI

VI

SETHURAJAN – KARUR

30

U.ARYAN

LKG

ARTMATE

31

HARSHINI VIJAYARAGHAVAN

III

SDK THE SCHOOL OF ART – CHENNAI

32

B.LAVANYA

M.TECH

P.V KUMAR – CHENNAI

33

ADVAIT.G

LKG

CHITRA ARTS – BANGALORE

34

M.VIGNESHWARAN

X

VIDYA RATNA

35

PEEHU ANAND

UKG

RHYTHMS – BANGALORE

36

S.P.BALANITHEESH

IV

SIVSU ART AND CRAFT

37

N.N.NITHIL RAAM

LKG

SIVSU ART AND CRAFT

38

K.NIVETHA

VIII

LEARN ART – PONDICHERRY

39

KANISHKA.S.A

II

LEARN ART – PONDICHERRY page-3

40

S.MD YUSUF

V

LITTLE FLOWER – CHENNAI CHOLA’S

41

S.RACHEL FIROZA

II

LITTLE FLOWER – CHENNAI

42

U.PRAVEEN

III

LITTLE FLOWER – CHENNAI

43

E.GAYATHRI

I

ANJUGAM PRIMARY SCHOOL- CHENNAI

44

E.KALALESH

IV

ANJUGAM PRIMARY SCHOOL- CHENNAI

45

V.DHARSHINI

VII

GOVT.HIGH SCHOOL ANDARKUPPAM

46

D.ARJUN

XI

GOVT.HIGH SCHOOL ANDARKUPPAM

47

R.JAY HARNI

V

AMRITA VIDYALAYAM

48

K.YUVARAJ

IX

K.DAMODARACHARI – Z.P.H.SCHOOL

49

G.RASHMI

VI

ASK ARTS & CRAFTS

50

P.L.ANANYA

VIII

KO FINE ART STUDIO – CHENNAI

51

I.POOJA

IV

ARTIST K.M.SARAVANAN- PONDICHERRY

52

N.V.DIVYA SRI

VII

N.V.GANGA BHAVANI – VIJAYAWADA

53

P.HRVISH

IV

HAPPY CHILD DEV – VIJAYAWADA

54

RAAGHAV.A.M

I

LOTUS ART & CRAFT – TRICHY

55

SIVARAM.K.C

VI

LOTUS ART & CRAFT – TRICHY

56

K.YOGITHA

V

CHODAVARAM CHITHRA KALA – A.P

57

A.SUSMITHIA

I

CHODAVARAM CHITHRA KALA – A.P

58

G.SOMESH

IX

CHODAVARAM CHITHRA KALA – A.P

59

P.ANUSHA

VIII

ART TEACHER – SURYANARAYANA

60

D.JYOTIVASINI

VI

CCKN – VISAKHAPATNAM

61

P.PRANAV

VI

SDKK – CHOOLAIMEDU

62

A.KEVIN JOHN

VII

SRI VANNAMAYL – NANGANALLUR

63

V.MANASWINI

UKG

SRI VANNAMAYL – NANGANALLUR page-4
       

NOTE :

Dear Teachers & Students

National Competition Winner Award function details will be sent through post on March First week – 2020

We will be sending Participation Certificate and Best Presentation Award via post on April -2020.

We have planned to give 450 awards for the students, due to students compelling works, we have increased it as 566 awards for the students.

Kindly add this Number to your WhatsApp, without fail to receive all our notification.

  • 97 10 30 30 30 –

Please look for more awards

PANDIYA’S – BEST PRESENTATION AWARD

S.NO

Name of The Student

Class

Address

1

S.YAZWANTH

V

CS ACADEMY – KOVAI PUDUR

2

NIKHIL D.K

VII

SHREE SHARADA – BANGALORE

3

T.RAJANI

VIII

ART TEACHER B.NANAJI – CHODAVARAM

4

D.VARSHITH

VI

V.T.KRISHNA – VISAKHAPATNAM

5

T.SUDHARSHAN

VII

MODERN MATRIC – TANJAVUR

6

M.ATHMIKKA

II

D.A.V GIRLS SCHOOL – CHENNAI

7

S.YUVANSANKAR

VI

MADRAS CHRISTIAN SCHOOL – CHENNAI

8

E.ROHIN

I

NATHELLA VIDHYODAYA – AMBATTUR

9

K.ROOPASHREE   KAVI ARTS – TRICHY

10

SIDDHARTH VISHWANATHAN

X

PADMAJA ART WORLD – ADYAR

11

R.G.ABISHA

BA

ST.JOHN’S – KANNIYAKUMARI

12

LAKSHANA.S.V

IV

BIMBA ART – CHENNAI

13

S.SANJAY KRISHNA

III

E.MEENAKSHI – AMBATTUR

14

G.SAICHARAN

IV

HARRITHAA ART – CHENNAI

15

VARUSHA ARVIND

UKG

GR ARTS – CHENNAI

16

A.S.LLAKSHA

VI

K.M.JAYANTHI – CHENNAI

17

M.SAMYUKTHA

UKG

OTOMATIKS CENTRE

18

S.SASTHIKA

V

ANNAI MIRA – CHENNAI

19

S.KAMALAKANNAN

XI

M.PRABHA -TIRUNELVELI

20

BAHIR PAMIR

V

M.PRABHA -TIRUNELVELI

21

JAGANNATHAN.R

V

J.RANGANATHAN – TRICHY

22

M.ISHWARIYA

UG

SUBA ART – CHENNAI

23

MOKSHITHA.S

VI

SRI HAYAGGRIVAR – CHENNAI

24

MALLIHA PRIYADHARSHINI

BSc

MRS. P.S.MUTHULAKSHMI – THOOTHUKUDI

25

A.KANISTA REGI

BA

MRS. P.S.MUTHULAKSHMI – THOOTHUKUDI

26

K.KAVITHA

BA

MRS. P.S.MUTHULAKSHMI – THOOTHUKUDI

27

NAVILARASU.A.P

V

JJ ARTS & CRAFT

28

BHARATHRAM.V

II

USHA ELANGOVAN

29

M.ANUSRI

IX

MANIKANDAN – KARUR

30

PRANAV TEJA

VIII

ARTMATE

31

G.MATHANGI

DFA

SDK THE SCHOOL OF ART – CHENNAI

32

JAYADEEP

UKG

P.V KUMAR – CHENNAI

33

MITRAV RAMANI

I

CHITRA ARTS – BANGALORE

34

HIMA.B.K

II

RHYTHMS – BANGALORE

35

SATHVIK.N.ACHARYA

II

RHYTHMS – BANGALORE

36

S.SOWBARNIKA

XI

SIVSU ART AND CRAFT

37

VHIRAJ

SIVSU ART AND CRAFT

38

S.HARISH RAGHAV

VII

LEARN ART – PONDICHERRY

39

NIRANJANA

I

LEARN ART – PONDICHERRY page-5

40

CH.E.G.GURU PRASATH

V

LITTLE FLOWER – CHENNAI PANDIYA’S

41

K.KALEEM AHMED

III

LITTLE FLOWER – CHENNAI

42

P.D.YASSWANTH

III

LITTLE FLOWER – CHENNAI

43

P.PRANAVAN

I

ANJUGAM PRIMARY SCHOOL- CHENNAI

44

K.KARTHIKEYAN

IV

ANJUGAM PRIMARY SCHOOL- CHENNAI

45

M.DEVANDIRAN

VII

GOVT.HIGH SCHOOL ANDARKUPPAM

46

D.VENISH

IX

GOVT.HIGH SCHOOL ANDARKUPPAM

47

ANIRUDH BHARGAV.P

UKG

DIVYA PRABAKARAN – BANGALURU

48

A.GAYATHRI

VII

K.DAMODARACHARI – Z.P.H.SCHOOL

49

SAHASRA.D

III

KAVITHA ART & CRAFT

50

S.MEENAKSHI

VIII

GURUKULAM FINE ARTI ACADEMY

51

B.DHARANI SUPRIYA

VI

M.NAGESWARAMMA – GUNTUR

52

P.HARSHITHA

III

N.V.GANGA BHAVANI – VIJAYAWADA

53

K.RISHI

III

HAPPY CHILD DEV – VIJAYAWADA

54

KEERTHANA.S

II

LOTUS ART & CRAFT – TRICHY

55

S.SUGESH

VI

LOTUS ART & CRAFT – TRICHY

56

K.RUPA SRI

V

CHODAVARAM CHITHRA KALA – A.P

57

K.MALAVIKA

I

CHODAVARAM CHITHRA KALA – A.P

58

M.AVINASH

IX

CHODAVARAM CHITHRA KALA – A.P

59

A.MAHESH MARUTHI

VIII

ART TEACHER – SURYANARAYANA

60

A.C.S.SWAROOP

V

CCKN – VISAKHAPATNAM

61

K.S.SAILESHWARAN

I

SDKK – CHOOLAIMEDU

62

S.NIRANJAN RAJA

V

SRI VANNAMAYL – NANGANALLUR

63

S.K.KEERTHANA

LKG

SRI VANNAMAYL – NANGANALLUR page-6

NOTE :

Dear Teachers & Students

National Competition Winner Award function details will be sent through post on March First week – 2020

We will be sending Participation Certificate and Best Presentation Award via post on April -2020.

We have planned to give 450 awards for the students, due to students compelling works, we have increased it as 566 awards for the students.

Kindly add this Number to your WhatsApp, without fail to receive all our notification.

  • 97 10 30 30 30 –

Please look for more awards

PALLAVA’S – BEST PRESENTATION AWARD

S.NO

Name of The Student

Class

Address

1

ANISH

VIII

SHREE SHARADA – BANGALORE

2

SOWJANYA.S

V

SHREE SHARADA – BANGALORE

3

P.THANUJ

VIII

ART TEACHER B.NANAJI – CHODAVARAM

4

D.SRI VARSHINI

II

V.T.KRISHNA – VISAKHAPATNAM

5

AJAI RAJA.V

XII

GOV BOY’S SCHOOL – CHENNAI

6

DESHIKA GAYATHRI

III

CSI EWARDS MATRIC – CHENNAI

7

VARUN GOPALAN

VII

SAN ACADEMY – CHENNAI

8

SANJAY RAJ

IX

NATHELLA VIDHYODAYA – AMBATTUR

9

S.SWETHA

VII

KAVI ATRS – TRICHY

10

NIRVISHA BUCH

VI

PADMAJA ART WORLD – ADYAR

11

ADYAASHREE ROUT

PREP-C

SANTA MARIA – NEW DELHI

12

R.OVIYASHREE

VIII

BIMBA ART – CHENNAI

13

K.SRI LATHA

II

VIBRANT ART – HYDERABAD

14

B.YAZHINI

III

HARRITHAA ART – CHENNAI

15

B.AISHITHA

IV

GR ARTS – CHENNAI

16

THULASI.V.N

III

K.M.JAYANTHI – CHENNAI

17

PRANAV SREEGANESH

VIII

P.S.B.B.S.S – OMR PADUR

18

MIRJITH AMAN.A.R

I

M.PRABHA -TIRUNELVELI

19

AKRAF

IX

M.PRABHA -TIRUNELVELI

20

SANTHOSH.S.R

VI

M.PRABHA -TIRUNELVELI

21

SANJEY

II

COLORS OF LIFE – TAMBARAM

22

A.MOHHIN

II

SUBA ART – CHENNAI

23

M.V.NIRAANJAN

IX

MCC – CHENNAI

24

M.MUTHUSELVI

BA

MRS. P.S.MUTHULAKSHMI – THOOTHUKUDI

25

S.BHSRATHI SUHASHINI

BA

MRS. P.S.MUTHULAKSHMI – THOOTHUKUDI

26

R.HARINI SREE

IX

MONTFORT – TRICHY

27

PRANSHU SHARMA

V

JJ ARTS & CRAFT

28

P.SHAMRAJ

UG

USHA ELANGOVAN

29

K.M.PRANESH

V

PON VIDYA MANDIR – KARUR

30

Y.S.V.KARTHIKEYA

VI

ARTMATE

31

M.C.TOSHAN

II

SDK THE SCHOOL OF ART – CHENNAI

32

K.V.SRINARASIMHAN

UKG

P.V KUMAR – CHENNAI

33

RONITH REDDY

III

CHITRA ARTS – BANGALORE

34

VAIDEKI ARUN MRUGAN

IV

RHYTHMS – BANGALORE

35

SMARANI SURESH

V

RHYTHMS – BANGALORE

36

SHARVIKA.S

VII

SIVSU ART AND CRAFT

37

POOJA

SIVSU ART AND CRAFT

38

S.SAHANA

V

LEARN ART – PONDICHERRY

39

M.HARITA

IX

LEARN ART – PONDICHERRY page-7

40

F.SHIFAA

III

LITTLE FLOWER – CHENNAI PALLAVA’S

41

M.MUBEENA SAHIRA

IV

LITTLE FLOWER – CHENNAI

42

A.PRAJOTH BABU

III

LITTLE FLOWER – CHENNAI

43

S.NITHISH

I

ANJUGAM PRIMARY SCHOOL- CHENNAI

44

R.KEERTHANA

V

ANJUGAM PRIMARY SCHOOL- CHENNAI

45

MANISHA.D

VII

GOVT.HIGH SCHOOL ANDARKUPPAM

46

T.SANTHOSH

IX

GOVT.HIGH SCHOOL ANDARKUPPAM

47

AAYANSH CHOUDHURY

I

DIVYA PRABAKARAN – BANGALURU

48

G.THARUNASRI

VI

K.DAMODARACHARI – Z.P.H.SCHOOL

49

NAISHASREE

I

KAVITHA ART & CRAFT

50

VISHWAJITH.P

I

GURUKULAM FINE ARTI ACADEMY

51

SHAIK NASEERA

IX

M.NAGESWARAMMA – GUNTUR

52

S.NIHAR

I

N.V.GANGA BHAVANI – VIJAYAWADA

53

NIHAL

IV

HAPPY CHILD DEV – VIJAYAWADA

54

GEETHIKA.M

II

LOTUS ART & CRAFT – TRICHY

55

R.RUBHAN

VI

LOTUS ART & CRAFT – TRICHY

56

T.THRINAYANASRI

IV

CHODAVARAM CHITHRA KALA – A.P

57

P.GREESHMA

I

CHODAVARAM CHITHRA KALA – A.P

58

P.MEGHANA

VII

ART TEACHER – SURYANARAYANA

59

G.SIDDHU

VIII

ART TEACHER – SURYANARAYANA

60

K.MOKSHAGNA

IV

CCKN – VISAKHAPATNAM

61

NAVYA SHANKAR

II

SDKK – CHOOLAIMEDU

62

P.V.NETHRA

IV

SRI VANNAMAYL – NANGANALLUR

63

K.ISAAC BENNY

LKG

SRI VANNAMAYL – NANGANALLUR page-8

NOTE :

Dear Teachers & Students

National Competition Winner Award function details will be sent through post on March First week – 2020

We will be sending Participation Certificate and Best Presentation Award via post on April -2020.

We have planned to give 450 awards for the students, due to students compelling works, we have increased it as 566 awards for the students.

Kindly add this Number to your WhatsApp, without fail to receive all our notification.

  • 97 10 30 30 30 –

Please look for more awards

SATAVAHANA – BEST PRESENTATION AWARD

S.NO

Name of The Student

Class

Address

1

NIKHIL KUMAR

VI

SHREE SHARADA – BANGALORE

2

SUJITHA.S.P.

XI

NEW HORIZON – BANGALORE

3

K.JAYA LAXMI

VIII

ART TEACHER B.NANAJI – CHODAVARAM

4

M.UDAY KIRAN

VI

V.T.KRISHNA – VISAKHAPATNAM

5

J.KALAIPPERARASU

II

SWAMI DAYANANDA – THANJAI

6

ADVIK GAUTAM

VII

VIBGYOR SCHOOL – BANGALORE

7

A.SREE NIVAS

VIII

KRM PUBLIC – CHENNAI

8

R.HARSHINI

I

NATHELLA VIDHYODAYA – AMBATTUR

9

N.ANIRUDH

V

KAVI ARTS – TRICHY

10

ANUSHA.V

VIII

PADMAJA ART WORLD – ADYAR

11

J.JAI KRISH

V

DAV BHEL – RANIPET

12

P.J.HARI PRASAD

X

BIMBA ART – CHENNAI

13

M.TARUN

VIII

VIBRANT ART – HYDERABAD

14

SHIVAANI.P.R

V

HARRITHAA ART – CHENNAI

15

ADITHI.S

I

GR ARTS – CHENNAI

16

TAMIL SELVI.K

VII

K.M.JAYANTHI – CHENNAI

17

K.POOJA

V

LOURD CONVENT MATRIC – CHENNAI

18

PADMA PRIYA

VI

M.PRABHA -TIRUNELVELI

19

K.ALAN GABRIEL

II

M.PRABHA -TIRUNELVELI

20

S.SHAFIQ KASIM

VI

M.PRABHA -TIRUNELVELI

21

YOGEN DRAN

V

COLORS OF LIFE – TAMBARAM

22

S.JASINTH

VII

S.JASINTH -KARUR

23

SUKRITI SIYA

V

K.V.A.F.S – AVADI

24

R.SARATHA

BA

MRS. P.S.MUTHULAKSHMI – THOOTHUKUDI

25

R.ELIZABETH

BA

MRS. P.S.MUTHULAKSHMI – THOOTHUKUDI

26

POOJA AGGIDI

IX

HYDERABAD

27

VRUSHANK KANNAN

V

JJ ARTS & CRAFT

28

S.CHANDANN SRI

II

USHA ELANGOVAN

29

M.THURUTHISH KRISHNA

VIII

MEENAKSHI SUNDARAM- KARUR

30

K.V.ANUSHKA

VI

ARTMATE

31

SREE VARSHINI

VIII

SDK THE SCHOOL OF ART – CHENNAI

32

SRIKRITHI .D.VIJAY

UKG

B.S. MIITHA

33

A.KUMARA SUMUK

LKG

CHITRA ARTS – BANGALORE

34

RISHIKA .A.SHETTY

IV

RHYTHMS – BANGALORE

35

E.MEGHNA

III

ASAN MEMORIAL

36

J.R.LOHITA

V

SIVSU ART AND CRAFT

37

ADHVIK

SIVSU ART AND CRAFT

38

V.GOKUL

V

LEARN ART – PONDICHERRY

39

V.KATHIRESAN

XI

LEARN ART – PONDICHERRY page-9

40

V.THILAGAR

III

LITTLE FLOWER – CHENNAI SATAVAHANA

41

J.SHIREEN FATHIMA

IV

LITTLE FLOWER – CHENNAI

42

R.HASINI

III

LITTLE FLOWER – CHENNAI

43

C.BALAJI

I

ANJUGAM PRIMARY SCHOOL- CHENNAI

44

V.KISHORE

V

ANJUGAM PRIMARY SCHOOL- CHENNAI

45

S.VISHWA

VI

GOVT.HIGH SCHOOL ANDARKUPPAM

46

A.ALTHAP USEN

IX

GOVT.HIGH SCHOOL ANDARKUPPAM

47

SAANVI PATTANAYAK

IV

DIVYA PRABAKARAN – BANGALURU

48

K.RAHUL

IX

ART TEACHER – KAMALI INIYAVAN

49

L.VISHNU

X

M.KISHORE – ARCOT

50

JITISHA

II

GURUKULAM FINE ARTI ACADEMY

51

D.CHETAN SAI

I

M.NAGESWARAMMA – GUNTUR

52

R.LAKSHIYA

PRE KG

ARTIST VASUKI – SALEM

53

CH.SRI HARI CHARAN

III

PURNA DRAWING & PAINTING – VIJAYAWADA

54

S.V.MOKILAN

III

LOTUS ART & CRAFT – TRICHY

55

R.JEEVA AKSHAYA

IX

LOTUS ART & CRAFT – TRICHY

56

V.AMRUTHA VARSHINI

IV

CHODAVARAM CHITHRA KALA – A.P

57

J.MYTHILI

I

CHODAVARAM CHITHRA KALA – A.P

58

B.AKASH

VII

ART TEACHER – SURYANARAYANA

59

B.SRIRAM

VI

ART TEACHER – SURYANARAYANA

60

KARANAM MOKSHITH

II

CCKN – VISAKHAPATNAM

61

R.PRABHURAM

IV

SDKK – CHOOLAIMEDU

62

S.MOHITHAA SRI

IV

SRI VANNAMAYL – NANGANALLUR

63

S.SAHARSH

I

ART TEACHER – PL.MAHALAKSHMI page-10

NOTE :

Dear Teachers & Students

National Competition Winner Award function details will be sent through post on March First week – 2020

We will be sending Participation Certificate and Best Presentation Award via post on April -2020.

We have planned to give 450 awards for the students, due to students compelling works, we have increased it as 566 awards for the students.

Kindly add this Number to your WhatsApp, without fail to receive all our notification.

  • 97 10 30 30 30 –

Please look for more awards

VISHNUKUNDINA – BEST PRESENTATION AWARD

S.NO

Name of The Student

Class

Address

1

K.HEMAMALINI

SHREE SHARADA – BANGALORE

2

R.SAI SHARAN

VI

VIVEKANANDHA – PUDUCHERRY

3

P.MANI KUMAR

VIII

ART TEACHER B.NANAJI – CHODAVARAM

4

G.GANESH

VII

V.T.KRISHNA – VISAKHAPATNAM

5

R.RAHIM SHERWANI

B.COM

MOHAMED SATHAK – KANCHEEPURAM

6

S.DHANYA SHREE

VII

THE HINDU – CHENNAI

7

ANTARIKSHA SETHIYA

XI

JAWAHARLAL NEHRU – BHOPAL

8

N.Y.VAISHNAV

LKG

NATHELLA VIDHYODAYA – AMBATTUR

9

S.BRAHADEES WARAN

IX

KAVI ARTS – TRICHY

10

SANDHYA HARI

X

PADMAJA ART WORLD – ADYAR

11

M.ANANYAA

III

DAV SCHOOL – CHENNAI

12

NITHIYA SHREE.S

VII

BIMBA ART – CHENNAI

13

P.ARCHANA

IX

VIBRANT ART – HYDERABAD

14

YOGITA

V

HARRITHAA ART – CHENNAI

15

AYAAN GUPTA

VII

GR ARTS – CHENNAI

16

ARIVARASA.B

II

K.M.JAYANTHI – CHENNAI

17

AMIRATHAVARSHINI.M

VIII

HAPPY NEST ACADEMY – PANDICHERRY

18

KAVIN SAMUEL

VI

M.PRABHA -TIRUNELVELI

19

PRITHIVI

VII

M.PRABHA -TIRUNELVELI

20

SHARON RAJA

IX

WOW KIDS – CHENNAI

21

RAGHUL

IV

COLORS OF LIFE – TAMBARAM

22

SOUNDER RAJAN

VIII

SALEM

23

S.SARVAJITH

III

VAASAVI – PUDUCHERRY

24

MUTHUMARI

BA

MRS. P.S.MUTHULAKSHMI – THOOTHUKUDI

25

S.SHIFANA BANU

BSc

MRS. P.S.MUTHULAKSHMI – THOOTHUKUDI

26

AKSHAYA

IV

JJ ARTS & CRAFT

27

LAKSHANA.S

VI

JJ ARTS & CRAFT

28

RUPESH.S

II

USHA ELANGOVAN

29

K.SUDHISH KRISSNA

VI

N.R.KARTHIKEYAN – KARUR

30

M.DEVAPATHI

X

ADITYA VIDAYASHRAM

31

T.ILAKIYA

VII

SDK THE SCHOOL OF ART – CHENNAI

32

R.SHRUTHI

VII

JAWAHAR –CHENNAI

33

R.SUDHA

PG

CHITRA ARTS – BANGALORE

34

SAMPREETI HEGDE

VI

RHYTHMS – BANGALORE

35

S.SREENITHA

UKG

ART TEACHER – DEEPA.V

36

SANJEEV VIJAYAKUMAR

VI

SIVSU ART AND CRAFT

37

B.BALA SABARI

VII

SIVSU ART AND CRAFT

38

A.R.AMRUDHA SOUNDHARYA

VIII

LEARN ART – PONDICHERRY

39

D.SATHISHAN RAJ

V

LITTLE FLOWER – CHENNAI page-11

40

R.DHARENI

III

LITTLE FLOWER – CHENNAI VISHNUKUNDINA

41

S.VAISHALINI

IV

LITTLE FLOWER – CHENNAI

42

S.MOHAMED FAZIL

IV

LITTLE FLOWER – CHENNAI

43

REHNA PEERN.M

II

ANJUGAM PRIMARY SCHOOL- CHENNAI

44

V.ROJA

V

ANJUGAM PRIMARY SCHOOL- CHENNAI

45

IMTHIYAZ

IV

GOVT.HIGH SCHOOL ANDARKUPPAM

46

K.SHAM

IX

GOVT.HIGH SCHOOL ANDARKUPPAM

47

S.KAAVYA

III

DIVYA PRABAKARAN – BANGALURU

48

S.DHAKSHIN SAIRAM

VI

ART TEACHER – KAMALI INIYAVAN

49

HARI PRABU.M

IV

KO FINE ART STUDIO – CHENNAI

50

THEJASWINI

IV

GURUKULAM FINE ARTI ACADEMY

51

U.SAMEERA

VI

M.NAGESWARAMMA – GUNTUR

52

G.NIRMAL SURYANSH

IV

HAPPY CHILD DEV – VIJAYAWADA

53

I.ABINAV

I

PURNA DRAWING & PAINTING – VIJAYAWADA

54

S.DHIVYA DHARANI

IV

LOTUS ART & CRAFT – TRICHY

55

P.NIDHISHA

VIII

LOTUS ART & CRAFT – TRICHY

56

J.TRISHANTHI

III

CHODAVARAM CHITHRA KALA – A.P

57

CH.LATHISH

I

CHODAVARAM CHITHRA KALA – A.P

58

Y.AKHIL SAI

VII

ART TEACHER – SURYANARAYANA

59

D.HEMA MADHU SHALINI

VI

ART TEACHER – SURYANARAYANA

60

G.VAINAVI SRI

UKG

SDKK – CHOOLAIMEDU

61

A.ALLAN MICHAEL

III

SDKK – CHOOLAIMEDU

62

A.THEERTHAN

III

SRI VANNAMAYL – NANGANALLUR

63

K.ASHWIN RAGHV

V

ART TEACHER – PL.MAHALAKSHMI page-12

NOTE :

Dear Teachers & Students

National Competition Winner Award function details will be sent through post on March First week – 2020

We will be sending Participation Certificate and Best Presentation Award via post on April -2020.

We have planned to give 450 awards for the students, due to students compelling works, we have increased it as 566 awards for the students.

Kindly add this Number to your WhatsApp, without fail to receive all our notification.

  • 97 10 30 30 30 –

Please look for more awards

CHALUKYA – BEST PRESENTATION AWARD

S.NO

Name of The Student

Class

Address

1

SANTHOSH SINGH

V

SHREE SHARADA – BANGALORE

2

NAINIKA PRAMOD NAVARATH

VII

A.E.C.S SCHOOL – MUMBAI

3

K.SAIRAM

IX

ART TEACHER B.NANAJI – CHODAVARAM

4

K.SAI VARSHINI

VII

V.T.KRISHNA – VISAKHAPATNAM

5

VIHAN VUTHA

I

NEW HORIZON – BANGALORE

6

HARSHITA.D.MAJI

IX

JAKIRHUSEN.M.KORLAHALLI – KARNATAKA

7

J.KIRAN BALAJI

II

SBOA SCHOOL – CHENNAI

8

S.JOVITHA

I

NATHELLA VIDHYODAYA – AMBATTUR

9

P.HAKIYA

VII

KAVI ARTS – TRICHY

10

DEEKSHA.R.V

UG

PADMAJA ART WORLD – ADYAR

11

V.GUNASRI

V

THE CAMFORD – COIMBATORE

12

S.SUCHITA

VII

E.MEENAKSHI – AMBATTUR

13

M.PRAKRUTHI

VII

VIBRANT ART – HYDERABAD

14

J.R.SAGHANAA

III

HARRITHAA ART – CHENNAI

15

ADITHI MEYYAMMAI

I

GR ARTS – CHENNAI

16

SANIYA THANAS

IX

MANJALUMOODU – KK DIST

17

SIONA CRYSTAL

VII

SAN ACADEMY – CHENNAI

18

NEHA JOSHITA

V

M.PRABHA -TIRUNELVELI

19

RAGHAV.S.S

VII

M.PRABHA -TIRUNELVELI

20

GURU BALA.S

V

WOW KIDS – CHENNAI

21

KAVI PRIYAN

VII

COLORS OF LIFE – TAMBARAM

22

S.LAKSHARAN

IV

SALEM

23

M.DEVI HAMSIKA

VII

CHELLAMMAL VIDYALAYA – CHENNAI

24

R.INDRA JOTHI

BA

MRS. P.S.MUTHULAKSHMI – THOOTHUKUDI

25

G.SUMATHI

BA

MRS. P.S.MUTHULAKSHMI – THOOTHUKUDI

26

SHANVI TIWARI

I

JJ ARTS & CRAFT

27

VIKASNI.N

VI

JJ ARTS & CRAFT

28

B.SHRADDHA

VI

USHA ELANGOVAN

29

Y.KAARTHIKA

V

ARTMATE

30

V.THAVAA PRIYA

VIII

ST.JOSEPH – PUDUCHERRY

31

KARAN.A

VI

P.V KUMAR – CHENNAI

32

ADHVIK BALAJI

I

MEDHA ARTS – ADYAR

33

SHRETHA SATHISH

VII

CHITRA ARTS – BANGALORE

34

MAYANK GOWDA

VIII

RHYTHMS – BANGALORE

35

M.AMRITHA

VII

ART TEACHER – DEEPA.V

36

KREIYA SHREE.A

VIII

SIVSU ART AND CRAFT

37

A.SIVASREE

IV

LEARN ART – PONDICHERRY

38

SADHANA.P.H

VIII

LEARN ART – PONDICHERRY

39

A.KARISHMA BEGUM

IV

LITTLE FLOWER – CHENNAI page-13

40

MOHAMMED KASIM

V

LITTLE FLOWER – CHENNAI CHALUKYA

41

M.LATHIKA

IV

LITTLE FLOWER – CHENNAI

42

J.H.AYESHA SAHANI

IV

LITTLE FLOWER – CHENNAI

43

A.DIVANYASOO

III

ANJUGAM PRIMARY SCHOOL- CHENNAI

44

A.HARISH

V

ANJUGAM PRIMARY SCHOOL- CHENNAI

45

D.MAGISHA

V

GOVT.HIGH SCHOOL ANDARKUPPAM

46

S.BALACHANDAR

IX

GOVT.HIGH SCHOOL ANDARKUPPAM

47

JOEL BENI BROWN

VII

ABS VIDHYA MANDHIR -THIRUVALLUR

48

G.POOJA

IX

A.GUNA – WEST TAMBARAM

49

C.SANCHANA

IV

KO FINE ART STUDIO – CHENNAI

50

AHSITHA

II

GURUKULAM FINE ARTI ACADEMY

51

A.MEENAKSHI

VII

M.NAGESWARAMMA – GUNTUR

52

R.SANJANA

VIII

HAPPY CHILD DEV – VIJAYAWADA

53

M.RUTHIKA

IV

PURNA DRAWING & PAINTING – VIJAYAWADA

54

SANJANA SHREE

V

LOTUS ART & CRAFT – TRICHY

55

ANITHA.S

VII

LOTUS ART & CRAFT – TRICHY

56

K.RAM DIWAKAR

III

CHODAVARAM CHITHRA KALA – A.P

57

G.MOKSHIT SAI

I

CHODAVARAM CHITHRA KALA – A.P

58

P.TEJASWINI

VII

ART TEACHER – SURYANARAYANA

59

P.PRIYANKA

VI

ART TEACHER – SURYANARAYANA

60

M.V.KRISHNA

DFA

SDKK – CHOOLAIMEDU

61

P.REVATHI

XII

SRI VANNAMAYL – NANGANALLUR

62

ANANT KUMAR

III

SRI VANNAMAYL – NANGANALLUR

63

TRISHA.S.S

XII

ART TEACHER – PL.MAHALAKSHMI page-14

NOTE :

Dear Teachers & Students

National Competition Winner Award function details will be sent through post on March First week – 2020

We will be sending Participation Certificate and Best Presentation Award via post on April -2020.

We have planned to give 450 awards for the students, due to students compelling works, we have increased it as 566 awards for the students.

Kindly add this Number to your WhatsApp, without fail to receive all our notification.

  • 97 10 30 30 30 –

Please look for more awards

MAURYA’S – BEST PRESENTATION AWARD

S.NO

Name of The Student

Class

Address

1

SANDHYA.S

V

SHREE SHARADA – BANGALORE

2

R.ROHINI

VIII

NAZARETH MATR – AVADI

3

B.PALLANI

IX

ART TEACHER B.NANAJI – CHODAVARAM

4

K.AKHIL

VII

V.T.KRISHNA – VISAKHAPATNAM

5

S.HARINI SREE

X

DEVI ACADEMY – CHENNAI

6

MADHU.I.GAJI

VIII

JAKIRHUSEN.M.KORLAHALLI – KARNATAKA

7

V.KALANJIA

IX

VELAMMAL VIDYALAYA – CHENNAI

8

R.DEVASHRI

II

KAVI ARTS – TRICHY

9

VARSHINI VINOD

II

PADMAJA ART WORLD – ADYAR

10

RISHAB.R

II

PADMAJA ART WORLD – ADYAR

11

H.MOHAMMED RUMMAN

I

BIMBA ART – CHENNAI

12

M.G.MADHUMITHA

VI

E.MEENAKSHI – AMBATTUR

13

E.VENKATESH

VIII

VIBRANT ART – HYDERABAD

14

K.HASINI

IV

ANNA GEM SCIENCE – CHENNAI

15

HARSHITHA GOPAL KRISHNAN

VIII

GR ARTS – CHENNAI

16

S.KALAI POZHIL KAVIDHAN

I

BILLA BONG – PUDUCHERRY

17

N.S.L.N.YASASWI

VIII

KENDRIYA VIDYALAYA – ANDHRA PRADESH

18

SACHIN BOFFINO

V

M.PRABHA -TIRUNELVELI

19

P.SAM KOILRAJ

IX

M.PRABHA -TIRUNELVELI

20

PRANAV SUBBIA

VI

WOW KIDS – CHENNAI

21

RUKSHANA

I

COLORS OF LIFE – TAMBARAM

22

J.K.KAYAL

II

THYAI SCHOOL OF ARTS

23

V.HARIVARMAA

VIII

MARVAR GOVT BOYS – ACHERAPAKKAM

24

R.RAJESWARI

UG

MRS. P.S.MUTHULAKSHMI – THOOTHUKUDI

25

S.BUVANESWARI

BSc

MRS. P.S.MUTHULAKSHMI – THOOTHUKUDI

26

SHREYA PANDEY

I

JJ ARTS & CRAFT

27

TEJITH RAYA.B

III

JJ ARTS & CRAFT

28

S.S.VISVA PRAVIN

VIII

VISVANIVAS – KARUR

29

ABHINAV

III

ARTMATE

30

V.LAKSHANA

V

SDK THE SCHOOL OF ART – CHENNAI

31

A.K.NAVANEETH

IV

P.V KUMAR – CHENNAI

32

S.KIRTHANA SHRI

II

MEDHA ARTS – ADYAR

33

KRITHIKA AMBITI

X

CHITRA ARTS – BANGALORE

34

SHREYAN GHOSH

VII

RHYTHMS – BANGALORE

35

V.R.MEENAPRIYA

XI

ART TEACHER – DEEPA.V

36

S.SANCHITH

I

SIVSU ART AND CRAFT

37

SAHANA.S

V

LEARN ART – PONDICHERRY

38

DEEPIKA

IV

LEARN ART – PONDICHERRY

39

B.AKASH

V

LITTLE FLOWER – CHENNAI page-15

40

AJISHA.A

V

LITTLE FLOWER – CHENNAI MAURYA’S

41

S.KRITHEESHWAR

V

LITTLE FLOWER – CHENNAI

42

M.NABIS

UKG

ANJUGAM PRIMARY SCHOOL- CHENNAI

43

P.ASWIN KUMAR

III

ANJUGAM PRIMARY SCHOOL- CHENNAI

44

K.CHITRA

VIII

GOVT.HIGH SCHOOL ANDARKUPPAM

45

YAZHMADHI

V

GOVT.HIGH SCHOOL ANDARKUPPAM

46

A.ALTHAP USEAN

IX

GOVT.HIGH SCHOOL ANDARKUPPAM

47

MUKESH.T

VIII

ABS VIDHYA MANDHIR -THIRUVALLUR

48

KATAREY TANISHKA

III

ASK ARTS & CRAFTS

49

S.P.LAKSHANA SHREE

IV

KO FINE ART STUDIO – CHENNAI

50

J.DEEPIKA

III

ARTIST K.M.SARAVANAN- PONDICHERRY

51

G.YAKSHITHA

VI

N.V.GANGA BHAVANI – VIJAYAWADA

52

SRI RAM VISHAL

VIII

HAPPY CHILD DEV – VIJAYAWADA

53

PRATHIV KRISHNA.V.P.

KG-II

LOTUS ART & CRAFT – TRICHY

54

NAVEEN KUMAR.S

V

LOTUS ART & CRAFT – TRICHY

55

L.S.PAVAN PRANAV

VII

LOTUS ART & CRAFT – TRICHY

56

B.BHUVANA SRI

III

CHODAVARAM CHITHRA KALA – A.P

57

GUNUKURI.SAI KIRAN

IX

CHODAVARAM CHITHRA KALA – A.P

58

S.RAJESH

VII

ART TEACHER – SURYANARAYANA

59

Y.ARUNA SREE

VI

ART TEACHER – SURYANARAYANA

60

P.ARUNACHALAM

IX

SDKK – CHOOLAIMEDU

61

S.THIRUMURUGAN

IX

SRI VANNAMAYL – NANGANALLUR

62

K.CATHRIN JEMIMA

II

SRI VANNAMAYL – NANGANALLUR

63

KRUTIGKHA SREE.T.J

B.A

ART TEACHER – PL.MAHALAKSHMI page-16

NOTE :

Dear Teachers & Students

National Competition Winner Award function details will be sent through post on March First week – 2020

We will be sending Participation Certificate and Best Presentation Award via post on April -2020.

We have planned to give 450 awards for the students, due to students compelling works, we have increased it as 566 awards for the students.

Kindly add this Number to your WhatsApp, without fail to receive all our notification.

  • 97 10 30 30 30 –

Please look for more awards

GUPTA’S – BEST PRESENTATION AWARD

S.NO

Name of The Student

Class

Address

1

TEJAS.B.R

VI

SHREE SHARADA – BANGALORE

2

Y.VIJAYA LAXMI

VI

ART TEACHER B.NANAJI – CHODAVARAM

3

T.RAJANI

VIII

ART TEACHER B.NANAJI – CHODAVARAM

4

M.PALLAVI

IX

V.T.KRISHNA – VISAKHAPATNAM

5

MOKSHYTHA.J

I

MEDHA ART ACADEMY – ADYAR

6

AKSHATA.S.MANNAPUR

IX

JAKIRHUSEN.M.KORLAHALLI – KARNATAKA

7

S.MANJU SHREE

`

NATHELLA VIDHYODAYA – AMBATTUR

8

N.SUBHA SHRI

III

KAVI ARTS – TRICHY

9

S.HARI SUJAN

III

PADMAJA ART WORLD – ADYAR

10

K.A.SUHEERTHA

UKG

LAWRENCE SCHOOL – BANGALORE

11

V.LATIKA

III

BIMBA ART – CHENNAI

12

G.V.MIRTHULA

VI

E.MEENAKSHI – AMBATTUR

13

RA.ANU UYIRMOZHI

VII

HARRITHAA ART – CHENNAI

14

SARAH.R.ARUL

VIII

GR ARTS – CHENNAI

15

R.JESSICA VIVINA

VI

GR ARTS – CHENNAI

16

R.KAVIYA

VIII

SRI.R.K.M. SARADA VIDYALAYA – CHENNAI

17

PIYA BAGDI

I

SAI SHARAN ART – CHENNAI

18

JOHNY MOZES.S

IV

M.PRABHA -TIRUNELVELI

19

S.RAVISH KUMAR

II

M.PRABHA -TIRUNELVELI

20

SAMPERTHI

I

WOW KIDS – CHENNAI

21

MANAS

V

COLORS OF LIFE – TAMBARAM

22

AKSHAYA.N

IV

SRI HAYAGGRIVAR – CHENNAI

23

S.DILLIBABU

VI

MARVAR GOVT BOYS – ACHERAPAKKAM

24

R.SOUNDARYA

III

MRS. P.S.MUTHULAKSHMI – THOOTHUKUDI

25

R.VALLI CHITRA

BA

MRS. P.S.MUTHULAKSHMI – THOOTHUKUDI

26

L.ANN

III

JJ ARTS & CRAFT

27

HARI KULDEEP CHILODIYA

IV

JJ ARTS & CRAFT

28

KANISHKA.T

IX

BHARANI VIDHYALAYA – KARUR

29

B.SAHAANA

III

ARTMATE

30

K.R.SIRARANJANI

MBA

SDK THE SCHOOL OF ART – CHENNAI

31

S.SHRINIDHI

III

P.V KUMAR – CHENNAI

32

SHAMBHAVI SHARMA

II

MEDHA ARTS – ADYAR

33

M.SANJAY

UKG

CHITRA ARTS – BANGALORE

34

DARSH

II

RHYTHMS – BANGALORE

35

KARUNESH

IV

SIVSU ART AND CRAFT

36

M.RASHMIKA

V

SIVSU ART AND CRAFT

37

AKSHAY.A

IV

LEARN ART – PONDICHERRY

38

K.LOKESHWARAN

IV

LEARN ART – PONDICHERRY

39

I.INIYAZH

V

LITTLE FLOWER – CHENNAI page-17

40

S.MANORANJITHAM

V

LITTLE FLOWER – CHENNAI GUPTA’S

41

B.MD FEROZ

V

LITTLE FLOWER – CHENNAI

42

G.SHREE ASHWIN

I

ANJUGAM PRIMARY SCHOOL- CHENNAI

43

S.BALAMURUGAN

III

ANJUGAM PRIMARY SCHOOL- CHENNAI

44

S.GOWTHAM

VIII

GOVT.HIGH SCHOOL ANDARKUPPAM

45

F.FATHIMA

X

GOVT.HIGH SCHOOL ANDARKUPPAM

46

T.ISHRAH KHAN

XI

LOYOLA – CHENNAI

47

S.JAGANATH

XI

ABS VIDHYA MANDHIR -THIRUVALLUR

48

SARANI SHRITHA

I

ASK ARTS & CRAFTS

49

PL.SHRUTI

LKG

KO FINE ART STUDIO – CHENNAI

50

S.DHANUSHYA

IX

ARTIST K.M.SARAVANAN- PONDICHERRY

51

K.N.S.SUPRIYA

VIII

N.V.GANGA BHAVANI – VIJAYAWADA

52

D.DEVESH

UKG

HAPPY CHILD DEV – VIJAYAWADA

53

LISHANTH.S.R

I

LOTUS ART & CRAFT – TRICHY

54

PARVATHI.S.M

V

LOTUS ART & CRAFT – TRICHY

55

L.S.PAVAN PRANAV

VII

LOTUS ART & CRAFT – TRICHY

56

A.JASWANTH

II

CHODAVARAM CHITHRA KALA – A.P

57

M.GOWTHAMI

IX

CHODAVARAM CHITHRA KALA – A.P

58

G.PHANINDRA

VII

ART TEACHER – SURYANARAYANA

59

SK.GOUS HANSAR RAZA

V

ART TEACHER – SURYANARAYANA

60

A.C.RAGHAVI

VIII

SDKK – CHOOLAIMEDU

61

`G.GAYATHRI

VIII

SRI VANNAMAYL – NANGANALLUR

62

KAVYA.Y

II

SRI VANNAMAYL – NANGANALLUR page-18

NOTE :

Dear Teachers & Students

National Competition Winner Award function details will be sent through post on March First week – 2020

We will be sending Participation Certificate and Best Presentation Award via post on April -2020.

We have planned to give 450 awards for the students, due to students compelling works, we have increased it as 566 awards for the students.

Kindly add this Number to your WhatsApp, without fail to receive all our notification.

  • 97 10 30 30 30 –

Please look for more awards

Results : NATIONAL YOUTH FESTIVAL 2019-2020 ALL INDIA CHILDREN ART COMPETITION – Best Presentation Awards

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *